Jak być szczęśliwą – moje przemyślenia

Wszyscy jesteśmy tak niesamowicie wyjątkowi, a nasze życie jest tak różne, ale wszyscy mamy jedną rzecz wspólną. Wszyscy chcemy szczęścia w życiu.

Szczęście jest czymś, nad czym zawsze pracujemy. Zawsze słyszę, jak ludzie mówią rzeczy takie jak…

„Kiedy dostaję tę pracę, będę szczęśliwy”.

„Kiedy stracę 10 kilo, będę szczęśliwa”.

„Kiedy pogoda będzie lepsza, będę szczęśliwa”.

Dlaczego zawsze mówimy „kiedy”? Dlaczego nie możemy być szczęśliwi teraz? Twoje szczęście nie powinno zależeć od kogoś lub czegoś innego.

Mój tata opowiedział mi kiedyś historię z czasów, gdy był dzieckiem. Był zdenerwowany tym, że nie pamięta nawet tego, o czym musiał pamiętać, ale pamięta, co powiedział mu jego dziadek. Mój pradziadek zapytał mojego tatę „Czy obudziłeś się dzisiaj?” Tata myślał, że to było głupie pytanie, więc odpowiedział „No tak….”, na co dziadek odpowiedział: „Więc dzisiaj jest dobry dzień”.

Kiedy mój tata opowiedział mi tę historię, było to wiele lat temu, ale nigdy tego nie zapomnę. Każdy dzień to dobry dzień, ponieważ jesteś tutaj, żyjesz i masz nieograniczone możliwości.

Co sprowadza nas do mojego pierwotnego pytania, dlaczego szczęście nie może się zdarzyć właśnie teraz? Dlatego warto czekać na radość lub mieć nadzieję, że coś się wydarzy, bo można żyć w tym wspaniałym świecie, kochając go co minutę z uśmiechem na twarzy.

Przyznaję, że od kilku dni budzę się w zupełnie paskudnym nastroju, ale to jest wybór. Nawet wtedy, gdy zdarzyło ci się coś najgorszego. Nawet jeśli spóźnisz się do pracę, utknęłaś w korku, przytyłaś parę kilo, musisz sprzątać dom lub prać, bez względu na okoliczności, nadal możesz być szczęśliwa. Kiedy coś się dzieje, czego nie można zmienić lub jesteś w sytuacji, której nie możesz znieść, możesz wybrać sposób, w jaki je przyjmiesz. Możesz wybrać bycie zdenerwowaną i żyć z rzeczami, których nie możesz zmienić, albo możesz wybrać szczęście. Dlatego na moim blogu postanowiłam nie przejmować się hejterami i dalej prezentować modę i styl, czego i wam życzę

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.