Czy też masz trudności ze skupieniem się?

Mimo, że mamy jeszcze kilka tygodni do końca lata, wrzesień zawsze czuje się jak początek jesieni, pełen nadziei i oczekiwań. A wraz z nowym rokiem szkolnym, zaczynamy czynić nowe plany. Trudność w wyznaczaniu celów polega na tym, że bez względu na to, jak intensywnie planujemy, nasze codzienne zadania często mają priorytetowe znaczenie, co oznacza, że nasze cele są odsuwane na bok. Ponadto wielu z nas rozprasza się i wraz z upływem czasu nasze początkowe emocje i motywacja mogą zacząć zanikać. Jeżeli, podobnie jak ja, trudno jest ci utrzymać własne plany, mam dla ciebie kilka porad!

Pamiętaj o skupieniu

Regularnie zastanawiaj się nad swoimi celami, aby przypomnieć sobie, dlaczego chcesz je osiągnąć. Można to zrobić w dowolny sposób, od skupienia się na nich każdego ranka, do wspominania ich w pamiętniku i dzienniku. Możesz nawet chcieć słuchać pozytywnej i podnoszącej na duchu muzyki i podcastów. Cokolwiek zdecydujesz, znajdź to, co dla ciebie się sprawdzi i trzymaj się tego.

Stwórz vision board

Zbierz kilka zdjęć podsumowujących cel i utwórz tablicę czyli vision board, która pomoże Ci utrzymać skupienie na celu. Taka tablica może zawierać obrazy, inspirujące cytaty, mantrę lub cokolwiek innego, co wesprze cię w twórczej wizualizacji. Posiadanie wizualnego punktu odniesienia to doskonały sposób na zachowanie koncentracji.

Uproszczenie zobowiązań

Przyjrzyj się uważnie swoim zobowiązaniom i temu, jak spędzasz czas, aby sprawdzić, czy cokolwiek można zmienić, połączyć lub usunąć. Aby to zrobić, możesz ująć swoje cotygodniowe i miesięczne zadania w dwóch kategoriach: pasje i obowiązki. W ten sposób, jeśli coś nie jest fajne lub istotne, można rozważyć rezygnację z nich.

Nie rób tego sama

Zaangażuj rodzinę, przyjaciół lub współpracowników, ponieważ bycie odpowiedzialną wobec innych jest niezwykle inspirujące. Określenie swojego celu przed innymi, ożywia go i jeśli Twoje cele spotkają się z odrobiną entuzjazmu, inni z pewnością zmotywują Cię do dalszych działań. Jeśli czujesz się naprawdę odważna, możesz dzielić się swoimi celami w mediach społecznościowych, w ten sposób będziesz miał po swojej stronie mnóstwo cheerleaderek!

Ciesz się podróżą

Chociaż uważam, że cele są cenne, o wiele ważniejsza jest radość z podróży, w przeciwnym razie będziemy skutecznie liczyć tylko na sukces. Cele nie są tylko po to, by je realizować, powinny po prostu służyć jako drogowskazy, które delikatnie poprowadzą nas we właściwym kierunku. Zawsze pamiętaj, że porażka to nie najgorsza rzecz, ponieważ jest wartość i mądrość, które można zdobyć dzięki doświadczeniu klęski.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.