Czym jest prawdziwy styl

Styl jest tym, co sprawia, że jesteś indywidualną jednostką, i to właśnie to kim jesteś sprawia, że jesteś atrakcyjna dla innych ludzi. Podążanie za „modą” po prostu czyni cię jedną ze stada i jednowymiarową. Nie ma znaczenia, czy twój osobisty styl jest uroczy, konserwatywny, przebojowy, czy też raczej swobodny. Jakikolwiek on jest, musisz sama go odkryć.

Pamiętaj, że twój styl jest tym, co aktywnie mówisz innym ludziom. Kiedy przedstawiasz się innym, zawsze mówisz „liczy się to, co jest wewnątrz”. To może być prawda (z pewnością wierzę, że tak), ale to, co jest na zewnątrz również dostaje prawo głosu, zwłaszcza w wypadku ludzi, z którymi nie jesteś zaznajomiona.

Na przykład warto zacząć od podstaw i ubirać się odpowiednio na każdą okazję. Na ślubie nie ma dżinsów, a w środku zimy nie ma szortów. I proszę, nie noście skarpetek na plaży. Skoro mowa o skarpetkach, większość mężczyzn ma o dużo za dużo par białych skarpetek. Potrzebujesz 2 par białych skarpet. Pozbądź się reszty i zainwestuj w czarne, brązowe, beżowe, a jeśli ładnie w nich wyglądasz, to wybierz czerwone skarpetki. Nigdy nie noś białych skarpet z klapkami, chyba że jesteś w tradycyjnym japońskim kimono. Skarpety w innym kolorze możesz nosić latem jeśli robi się chłodniej.

Podbnie, białe dżinsy mogą być noszone, ale nie z białymi butami, nie w zimny dzień, nie w deszczowy dzień i nie z kolorową bielizną. A jeśli jesteś kobietą to na litość boską zawsze noś majtki z białymi spodniami!

Dopasowanie jest podstawowym elementem stylu. Wyrafinowani mężczyźni wiedzą, jak i kiedy się dobrać. Każdy człowiek powinien wiedzieć, że dopasowanie wszystkiego sprawia, że wyglądasz elegancko. Ogólnie rzecz biorąc, paski kolorystycznie powinny pasować do obuwia, a krawat do poszetki… Jednakże zasady są tworzone, aby je łamać – byle świadomie. Zanim zaczniesz kombinować z kolorami, bądź świadomy czemu to robisz. Pamiętaj, musisz czuć się silnie osadzona w swoim stylu!

 

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.