Jak nosić obuwie na wysokich obcasach, aby stopy cię nie bolały?

Wysokie obcasy są nieodłączną częścią kobiecej garderoby. Każda z pań ma co najmniej parę wysokich szpilek na obcasie i nawet jeśli nie nosi ich codziennie, rezerwuje je na specjalne okazje. Takie obuwie damskie ze sklepu https://zoio.pl/obuwie obciąża bardzo kręgosłup, ale warto je nosić. Po całym dniu spędzonym na wysokich obcasach można odczuwać ból i dyskomfort, ale można to zredukować jeśli przeczytasz nasz wpis na blogu.

Szpilki i ich materiał

Buty, zwłaszcza wysokie obcasy dla kobiet, wykonane z materiałów sztucznych, powodują natychmiastowe pocenie się i pojawiają się na stopach bolesnych odcisków i otarć. Aby temu zapobiec, należy wybierać buty z naturalnej i oddychającej skóry. Przy wyborze butów należy zwrócić szczególną uwagę na miejsce na palce.

obuwie damskieObuwie i dobry rozmiar

Prawidłowa wielkość obuwia to podstawowa zasada dobrego samopoczucia w butach. Nosząc nowe buty na szpilkach, upewnij się, że możesz podwinąć palce do środka. Zakupy najlepiej zaplanować po południu lub wieczorem. Po całym dniu pracy, twoje stopy mogą nieco spuchnąć, a zakupione rano buty mogą być zbyt ciasne i niewygodne.

Rozchodź buty

Wychodzenie w nowych butach na wesele lub inną nocną imprezę jest dość ryzykowne. Nawet pozornie najwygodniejsze szpilki damskie mogą pozostawić na nogach nieprzyjemne niespodzianki, takie jak otarcie i zaczerwienienia. Aby temu zapobiec, po prostu „rozchodź sobie” buty w domu, przejdź się w nich parę razy do sklepu – zanim nałożysz je na męczącą imprezę.

Wkładki żelowe do butów

Podkładki czy wkładki do butów to miękkie poduszki, które zwiększają komfort noszenia butów na wysokich obcasach. Zazwyczaj wykonane są z materiału żelowego. Są one samoprzylepne i skutecznie zapobiegają poruszaniu się stopy w bucie. Obuwie damskie z takimi poduszkami może być bardzo komfortowe.

Jak chodzić na wysokich obcasach?

Technika chodzenia po wysokich obcasach wpływa również na komfort u każdej kobiety. Ważną rolę odgrywają tu mięśnie brzucha, które powinny ustabilizować całą sylwetkę. Jeżeli chodzisz dużo na szpilkach, powinnaś mieć wyprostowany kręgosłup, żołądek płaski i głowę lekko uniesioną. Palce powinny dotykać ziemi nieco luźniej niż pięta.

Pedicure

Niezależnie od wysokości obcasów, w których chodzisz, właściwa pielęgnacja stóp powinna być nawykiem. Po długiej nocy można cieszyć się relaksującą kąpielą w olejkach eterycznych takich jak lawenda, migdały czy wanilia. Możesz też poprosić partnera o relaksujący masaż stóp.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.