Jak ubierać się po pięćdziesiątce?

Jesteś po pięćdziesiątce? To super, jesteś dojrzałą, doświadczoną kobietą. Nie musisz wtedy rezygnować ze stylu i mody. Rozwijasz się, dojrzewasz i zmienia się Twoje ciało. Naturalnie w tym wieku można nosić eleganckie koszule, ładne buty lub dżinsy, ale ludzie będą postrzegali twoje decyzje inaczej. Istnieje jednak wiele stylów, które działają dla kobiety w każdym kształcie i rozmiarze. Możesz znaleźć ubrania dla kobiet w każdym wieku. Jeśli jesteś kobietą dojrzałą lub masz eleganckie starsze kobiety w rodzinie, nadal możesz czuć się modna i wyglądać jak najlepiej.

Kiedy uznasz, że jesteś „dojrzałą” kobietą, powinnaś sprawdzić swoją szafę, aby zobaczyć, co tam masz. Kiedy osiągniemy pewien wiek, możemy odkryć, że nasza szafa zawiera stare, staroświeckie i niemodne już ubrania. Wyrzuć je! Możesz myśleć, że kiedyś wrócą do mody, ale wiemy, że nie. Będziesz kupować nowe ubrania online, zamiast ponownie nosić zużyte ubrania. Moja zasada dla kobiet powyżej 50 roku życia: nie noś niczego starszego niż 10 lat. No cóż… są jednak takie ubrania, które zawsze wyglądają dobrze, ponieważ nigdy nie wychodzą z mody: trwałe dżinsy, eleganckie ozdobne koszule damskie z guzikami lub marszczone spódnice – te ubrania zawsze możesz zachować, także z myślą o przyszłości.

Jak powiedziałem wcześniej, jej ciało zmienia się z wiekiem i jest całkowicie normalne. Ale trzeba o tym pamiętać i po prostu kupić ubrania, które pasują do ciała, które masz, a nie które chcesz. Należy również od czasu do czasu sprawdzać, czy twoje wymiary nie zmieniły się z wiekiem. Zmierz swoje ciało, aby znaleźć ubrania, które sprawiają, że Twoje dojrzałe ciało wygląda pięknie — kiedy kupujesz ubrania online, warto zapisać swoje wymiary, nie każdy sweter jest sobie równy!

Niektóre style pasują do Twojego zmysłu mody i będą idealne do pracy zawodowej. Możesz kupić klasyczne koszule i żakiety do pracy oraz parę dresów lub proste T-shirty do wypoczynku w domu. Nie powinieneś być zbyt przygotowana na modne ciuchy; pamiętaj, że w przeciwieństwie do ponadczasowych i klasycznych ubrań, dzisiejsze mody znikną z mody po kilku miesiącach.

Wypróbuj style, które lubisz i upewnij się, że ich kolory i wzory pasują do twojego typu ciała.

 

Podobnie jak w przypadku młodszych kobiet, moda po pięćdziesiątce polega na demonstrowaniu swoich mocnych stron i ukrywaniu swoich słabości. Jeśli masz piękne kości policzkowe, zwróć uwagę na swoją twarz: użyj ciekawej fryzury, biżuterii, wybierz sukienki lub bluzki z dekoltem i stwórz dobry makijaż.