Moje porady modowe… i nie tylko!

Wiesz, że czasami po prostu coś wiesz, ale nie zdajesz sobie sprawy, że to robisz, dopóki ktoś nie wspomina o tym głośno. Tak jest również w przypadku mody i dlatego zawsze potrzebujemy wskazówek od ekspertów, fashionistek i projektantów, aby potwierdzić to, co wiemy. Ale często czytając o rzeczach, zdajemy sobie sprawę, jak bardzo brakuje nam drobnych szczegółów i to, że inni ludzie mają inną perspektywę do zaoferowania! Jak mówią, diabeł tkwi w szczegółach.

Przede wszystkim, poznaj typ swojego ciała. Wiedza o typie ciała jest podstawową rzeczą, którą należy o sobie wiedzieć, czy jesteś gruszką, jabłkiem, bananem czy klepsydrą. Wszystko w kręgach mody obraca się wokół tego, więc jest to jedna z największych wskazówek mody, którą musisz poznać, zanim zaczniesz blogować.

 

Kolejną ważną kwestią jest zrozumienie koła barw – jak dopełniają i kontrastują się barwy. Może wydawać się to trochę niepotrzebne, ale będziesz bardzo zadowolony, że to sprawdziłaś, ponieważ daje ci to nową perspektywę przy dopasowywaniu kolorów. Pamiętaj, że w ubraniu nie mogą znajdować się jednocześnie więcej niż trzy kolory.

 

Pierz ubrania we właściwy sposób. Nie mieszaj bieli z kolorami, nie wkładaj biustonoszy do pralki bez siateczki, pierz rzeczy delikatne w niskiej temperaturze; swetry potrzebują innego środka czyszczącego – zwróć uwagę na to wszystko i dokładnie czytaj metki.

 

Czółenka są świetne, ale czerwone są legendarne. Nie tylko dodają ci wzrostu, ale bezsprzecznie przyciągają wzrok. Każda dziewczyna musi tego doświadczyć.

 

Organizuj szafę co trzy miesiące. Szafa-kapsułka jest koncepcją, przy wiele kobiet korzysta z jej dobrodziejstw. Jeśli uważasz, że to nie będzie dla ciebie działać, przynajmniej organizuj swoją szafę raz na jakiś czas. Powoli zaczniesz zdawać sobie sprawę, jak wiele rzeczy, których nie używasz, znajduje się w twojej szafie i i tak je odrzucisz.

 

Wyprzedaż nigdy nie powinna być wskazówką do zakupu czegoś. Oczywiście, po to one są by móc przekonać klientki. Jeśli czekałaś, aż dany produkt pojawi się na wyprzedaży, na pewno, kup to, ale jeśli jest to dowolna sukienka, którą chcesz kupić tylko dlatego, że jest na nią zniżka, zadaj sobie pytanie, czy kupiłabyś ją bez wyprzedaży. Masz swoją odpowiedź.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.