Poradnik – identyfikuj poprawnie znany marki jeansów

Jestem członkinią pokolenia dżinsów. Moja mama nigdy nie miała tak naprawdę okazji ich nosić, dorastając w latach siedemdziesiątych. Jednak moje pokolenie dorastało nosząc je … i nigdy nie przestało Inną przedstawicielką tego pokolenia, którą polecam jest Kasia z bloga http://wyjatkowa-szafa.pl Jednym z ważnych pytań, które rozważam, jest „czy należy nosić jeansy do pracy?”. Mój chłopak również nad tym się zastanawia – zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę, że jest nauczycielem. Preferuje dżinsy na codzień i nie ma innych spodni! I ja i on przepadamy za dżinsami, także markowymi!
Ale jeśli kupujesz dżinsy do pracy czy do codziennego noszenia, musisz być ostrożna. Wielu sprzedawców online stara się przekazać różnego rodzaju podróbki jako prawdziwe rzeczy! Przed zakupem sprawdź ich wygląd i określ, czy takie dżinsy warto kupić. Warto nauczyć się charakterystycznych cech prawdziwych dżinsów, by odróżniać ich od podróbek.
Dżinsy Diesel na przykład mają srebrzyste mikroszwy pod logo – w fałszywych dżinsach ich podeszwa wygląda jak tania folia aluminiowe. Spójrz na zamek błyskawiczny – na nim powinien być wygrawerowany napis YKK.
Jeansy marki True Religion również są często kopiowane… ponieważ są tak drogie. Ich znaczniki mają również srebrzyste mikroszwy, ale są również rozpoznawalne przez podszewkę ich kieszeni. Ich logo to sławny czerwony Budda – jeśli jest poplamiony lub nie jest bardzo szczegółowy, dżinsy mogą być fałszywe. Zamki błyskawiczne mają również wygrawerowane YKK, ale czasem możesz znaleźć na nich logo podkowy.
Dżinsy marki Hudson mogą nie zawierać mikroszwów na znacznikach, ale warto też popatrzeć na zamek błyskawiczny. Spójrz na guziki – wygrawerowano na nie Hudson USA, i zapewne też na nitach.
Ważną wskazówką są numery seryjne. Ogólnie spróbuj użyć google by znaleźć numer stylu markowych dżinsów – fałszywy często mają losowe numery, nie odpowiadające rzeczywistym stylom. Spójrz na zamki marki YKK, mikroszwy i dobrą jakość szwów i tkaniny. I pamiętaj: jeśli cena pary dżinsów od markowego projektanta brzmi zbyt dobrze, aby być prawdziwą, to chyba tak rzeczywiście jest!

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.