Praktyczne buty na wakacje

Podróże z mokrymi nogami jest niewygodne, więc upewnij się, że obuwie które przygotowałaś na swoje wakacje, na przykład w sklepie https://zoio.pl/obuwie jest wodoodporne. Wiele butów turystycznych i butów do chodzenia ma wodoodporne podeszwy… to jednak niekoniecznie sprawia, że całe buty są wodoodporne. Upewnij się, że dokładnie przeczytałeś specyfikację i zasięgnij porady, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy buty, które rozważasz, są wodoodporne, czy nie.

Musisz również rozważyć to, jak szybko zamoczony but wysycha. Gore-tex w ubraniach i jako oddychający materiał do butów może być odpowiedzią. Skórzanego buta nie można tak łatwo wysuszyć, gdy zostanie zdjęty. Obuwie skórzane wypełnione papierem często schnie do 2 dni. Za to but z tworzyw sztucznych typu gore-tex może być gotowy do ponownego użytku w ciągu kilku godzin.

Inną ważną kwestią są sandały – jeśli podróżujesz latem możesz chcieć nosić takie lekkie buty. Wielu producentów obuwia oferuje szeroką gamę wyspecjalizowanych sandałów turystycznych. W zależności od trasy i lokalnych warunków, możesz chcieć wybrać ten styl buta. Na rynku jest wiele wygodnych i stylowych sandałów, które idealnie nadają się na piesze, mniej wymagające spacery. Sandały podróżne mogą być idealne przy gorącej pogodzie, gdy zbyt niewygodnie jest nosić zamknięte buty. Wiele modeli zapewnia wsparcie i amortyzację, a jednocześnie pozwala powietrzu chłodzić stopy.

Ale skoro mówimy o butach, warto również wziąć pod uwagę skarpetki. Zwykle podczas aktywnych wakacji będziesz na nogach przez długi czas niż kiedy jesteś w domu. Więc dla bardziej doświadczonego podróżnika, podróżowanie w komfortowych warunkach jest niezbędne. I skarpetki są równie ważne jak buty.

Skarpety mają różne style i funkcje. Dobrym wyborem są na początek skarpetki z wełny z miękkim obcasem i podbiciem. Mieszanka wełny i materiału syntetycznego oznacza, że wyschną przez noc, kiedy upierzesz je wieczorem po całodniowej wędrówce. Dobre skarpety powinny pomóc w zapewnieniu komfortowego dopasowania do stopy. Zapobiegną odciskom, jeśli tylko będą ograniczać ocieranie. Kupując sportowe lub trekkingowe obuwie pamiętaj też o dobrych skarpetach.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.