Ramoneski – podstawą każdej kobiecej szafy

Kurtki skórzane i ramoneski to podstawa każdej kobiecej odzieży. Trudno znaleźć takie ramoneski, które pasują zarówno do eleganckiego wyglądu biznesowego, jak i do wyjątkowego stylu casual – nawet w sklepie https://zoio.pl/odziez-damska/okrycia-wierzchnie/ramoneski. Więc dlaczego tak się dzieje, że kobiety je kupują? Poza. Styl, mojo, klasa, niepowtarzalność, ten wygląd – nazywaj to, jak chcesz, ale skóra zawsze daje ci coś, czego nie dadzą ci kurtki jesienne z bawełny czy płaszcze.

 

Tak więc skórzana kurtka daje noszącej je kobiecie poczucie twardzielskiego stylu, kompetencji i surowości, nawet gdy jest to bardzo elegancki i wyrafinowany styl ramoneski. To nastawienie jest trudne do osiągnięcia… ale jest to jeden z najlepszych powodów, aby nosić skórzane kurtki damskie od czasu do czasu.

ramoneski

Każda praktyczna kobieta przyzna, że skóra jest wytrzymała. Skóra istnieje po to, by chronić zwierzę przez całe jego życie. Tak naprawdę choć myślimy o stalowej zbroi, to jednak wojownicy niemal zawsze nosili skórzane pancerze, aż do pojawienia się w XX wieku odpornych na pociski syntetyków. Dlatego myślimy o skórze jako o odzieży wojowniczki.

 

Ta sama twardość zapewnia również dobry poziom ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Skóra jest doskonałym wiatrochronem i jest naturalnie wodoodporna; większość kurtek w dzisiejszych czasach dodaje również masy uszczelniające podczas produkcji skóry. Skórzana ramoneska będzie nadal ciepła i sucha nawet gdy wiatr, deszcz lub śnieg przebiłyby się przez tę samą kurtkę z wełny lub denimu.

 

Jak wiemy, ramoneski mają charakterystyczne suwaki – ponieważ to kurtki motocyklisty. Ale dostępne są też kurtki na jesień i nie tylko zapinane są na guziki. Suwaki są lżejsze, a guziki bardziej eleganckie. Z praktycznego punktu widzenia suwaki są również łatwiejsze w obsłudze, natomiast guziki można łatwo naprawić lub wymienić.

 

Skórzane kurtki z dużymi, okrągłymi guziczkami były kobiece przez większą część XX wieku, natomiast mężczyźni w obu wojnach światowych nosili skórzane kurtki z guzikami. Panie nadal preferują guziki, ponieważ po prostu odrywają przy odkształceniach marynarki, zamiast pękać lub odrywać się od skóry jak zamek błyskawiczny.

 

Dlatego też kurtki miejskie o ostrym wyglądzie rzadko używają guzików, podczas gdy kurtki outdoorowe mają guziki. Ramoneski zapinane są na suwaki, ale nadal wyglądają kobieco!

 

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.