Spodnie z wysokim stanem – dlaczego bawię się nimi

Wiele osób mnie pyta co sądzę o nowej modzie, jaką są spodnie z wysokim stanem. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to jakiś nowy, awangardowy trend, i że jestem trochę za nim. Ale kupiłem parę w sklepie https://zoio.pl/odziez-damska/spodnie kilka tygodni temu i eksperymentowałam z nimi. Był to trochę głupi eksperyment, ponieważ jakiś czas temu kupiłam lekkie rurkiu. Pozostają one moimi ulubionymi dżinsami przez cały czas, więc ta sama tkanina w innym kroju wydawała się być dobrym sposobem na wypróbowanie spodni.

spodnie z wysokim stanemWidziałam spodnie z wysokim stanem i myślałam, że wyglądają bajecznie. Ale czy zdarzyło Ci się kiedyś próbować podążać za trendem, który pogarszał twój wygląd? Patrzysz na siebie w lustro i czujesz się że poszłaś w drugą stronę? No cóż, to była moja początkowa reakcja. Całkowity moment obrotowy o 180 stopni. Myślę, że po latach noszenia denimu na dole sylwetka tych dżinsów była po prostu tak odmienna, że dosłownie musiałam przyzwyczaić się do niej po raz drugi. Zacząłem więc próbować łączyć dżinsy z praktycznie każdym topem, który posiadam, a następnie zdałam sobie sprawę, że noszenie wysokich dżinsów na poważnie będzie wymagało zakupu kilku nowych bluzek. Tak zresztą nas oszukuje przemysł modowy.

Bawiłam się trochę z wyglądem, a w ostatni weekend nosiłam jeansy z czarnym jedwabnym topem i bardzo mi się podobał wygląd – szczególnie w piątek w połączeniu z tymi spiczastymi butami na koturnie i tymi butami w sobotę. Stylowy wygląd z koszulą chambray pozwolił mi zabłysnąć!

W jednym z artykułów, z którymi zetknęłam się szukając inspiracji stylistycznej na Pinterest odkryłam, że wysokie spodnie mogą być nieco problematyczne dla niedoświadczonych fashionistek, ponieważ świetnie podkreślają biodra. Nie mówię, że to coś złego, ale myślę, że nie każda kobieta jest dumna ze swojej sylwetki. Spodnie z wysokim stanem podkreślają szerokie biodra i rozłożysty wygląd – może nie są to twoje najlepsze strony.

Bieżące wnioski? To trochę mnie zajmie, ale myślę, że do tego trzeba się przyzwyczaić. Wydawałoby się, że dżinsy z wysokim stanem są tym, czym były dla mnie w 2006 roku rurki: coś, czego przysięgłam, że nigdy nie kupię, a potem nieuchronnie, stało się podstawą mojej szafy!.

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.