Szarość, sukienki i torebki

Choć w polszczyźnie mówimy że szary to nudny, to jednak szary jest całkiem solidnym neutralnym kolorem. Jest wystarczająco uniwersalny, aby sprawdzać się z różnymi kolorami, grafikami i akcesoriami jak kolorowe torebki ze sklepu https://zoio.pl/dodatki/torebki czy widowiskowe buty. Wielu producentów oferuje teraz tuniki damskie w szarym kolorze, trochę przypominające bawełniane dresy.

Jeśli wiesz, jak skutecznie używać odcieni szarego, stworzysz setki nowych kreacji na różne okazje. Moją filozofią zawsze było – utrzymuj solidną bazę neutralnych barw i dopraw je akcesoriami, jak torebki damskie, a szary jest idealny do tego! Szare tuniki damskie można łatwo ocieplić kolorową apaszką, paskiem lub torebką.

Pamiętaj jednak, że jeśli masz ciepłe odcienie skóry, musisz odwrócić tę tendencję – nie chcesz wyglądać jak szara plama. Dodaj trochę innych kolorów – tuniki zasłaniają całą górną połowę ciała – musisz więc ograniczyć ciemne kolory na dole, nosząc kolorowe spodnie. Ładne torebki przerwą ten efekt plamy, jeśli odróżniają się mocnym kolorem od innej kreacji.

Jasnoszary najlepiej pasuje do ciemnych kolorów, szczególnie żywych barw klejnotów, jak głęboki fiolet, rubin lub uderzający błękit królewski. Szczególnie prawie białe odcienie szarości mogą skorzystać z niektórych błyszczących głębokich kolorów. I odwrotnie, należy dopasować ciemniejsze szarości do delikatniejszych, mniej intensywnych odcieni – pasteli, miękkiego różu czy błękitu. Pomogą uniknąć monotonii. Powinieneś być świadoma, kiedy powiążesz szarości z kolorowymi ubraniami (jak legginsy) lub innymi neutralnymi barwami tak jak czarne i białe. Takie neutralne kreacje mogą wydawać się mdłe, więc przypraw swój monochromatyczny wygląd kolorowymi akcesoriami i dodatkami jak widoczne bordowe torebki.

torebkiOdważne nadruki, wzory i tekstury mogą zmieniać szare sukienki w nowoczesny, modny ciuch. Koronki, żebrowanie, skóra – możliwości są nieograniczone. Jeśli to możliwe, możesz kontrastować szarości ze swoją własną skórą – krótkie spódnice, przycięte szorty, wycięte kształty pomogą ci jeśli masz jasną albo ciemną skórę.

I powtarzam – dodaj kilka jasnych akcesoriów. Plama koloru będzie wyróżniać się z szarej tuniki Wyobraź sobie dopasowaną do figury jasnoszarą tunikę i dodaj do niej duży, czerwony pasek w talii lub niebieską torebkę. Ponownie, co jest świetne w szarym jest to, że pasuje do wszystkiego i do każdego stylu makijażu. Szary strój może być okazją, aby w końcu wypróbować tę śmiałą neonową pomarańczową szminkę!

 

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.