Włókno bambusowe – czy istotnie jest tak zdrowe?

Czy jesteś fanką zdrowia i zdrowej żywności? Osobiście uważam, że jeśli jesz zdrowo, warto ubierać się też w zdrową odzież. Włókno bambusowe jest wyjątkowe i posiada właściwości, które sprawiają, że jest niezwykle atrakcyjne dla przemysłu mody. Tkanina bambusowa jest podobna do bawełny tylko lepsza! Ma jedwabisty, gładki, zaskakujący wygląd, naturalny połysk w przeciwieństwie do innych naturalnych tkanin, jest też bardzo rozciągliwe i ma naturalne właściwości antybakteryjne. Tkanina z bambusa pochłania wilgoć z dala od skóry, sprawiając że będziesz czuła się zrelaksowana i komfortowo przez cały dzień.

Włókno bambusowe pochłania wilgoć, i schnie dwa razy szybciej niż bawełna. Posiada nawilżanie odprowadzające wilgoć (faktycznie odprowadza wilgoć z ciała), i dobrze chroni cię przed słońcem. Warto też dodać, że jest lżejsze od jedwabiu, za ułamek ceny. Luksusowy styl tej tkaniny został opisany jako miękki jak jedwab i tak luksusowy jak kaszmir. Będziesz uwielbiała go nosić przy skórze. Jest wyjątkowo wygodny w noszeniu.

Naturalne właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze rośliny bambusa sprawiają że bambus rośnie wysoko bez użycia pestycydów i nawozów. Ta korzystna cecha rośliny pozostaje w postaci włókien, zabijając wszystkie bakterie, co utrzymuje uczucie świeżości i pozbywa się nieprzyjemnego zapachu przez dłuższy czas, sprawiając, że ubranie jest zdrowsze i bardziej higieniczne. Te właściwości antybakteryjne sprawiają, że bambus jest naturalnie zdrową odzieżą. Zwykle sprawia to, że tkanina jest tańsza niż inne ubrania organiczne.

Bambus jest rośliną całkowicie zrównoważoną, ponieważ jest najszybciej rosnącą rośliną na ziemi. Oznacza to, że nie wymaga ponownego sadzenia, ponieważ naturalnie się uzupełnia. Bambus zwraca 35% więcej tlenu do powietrza niż podobne drzewo. Emitując więcej tlenu, bambus w naturalny sposób walczy z globalnym ociepleniem i zmianami klimatu. I wreszcie tkanina z włókien bambusowych jest w 100% biodegradowalna, ponieważ jej rozkład nie powoduje zanieczyszczenia.

Zatem śmiało mogę powiedzieć, że bambus jest wspaniałym włóknem do ubrań, a wiele jego ekologicznych właściwości przekłada się na niezwykle wygodne właściwości dla użytkownika. Jest to ukryta perełka, która zaczęła przedostawać się do branży mody i niedługo zajmie Ci sporo czasu, zanim zobaczysz, jak coraz więcej jej używamy.

Jeśli tkanina bawełniana ma oddychać z Tobą, bambus od

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.